Як стати найкращими батьками для дитини: 8 простих порад
Бути батьками - це безмежна радість та прекрасний досвід для кожної пари, але це й нелегка праця. Іноді, ми задаємо собі питання, як можна допомогти дитині добре поводитись? Або ж, чи правильно я поводжусь з дитиною? У кожної професії є свої злети й падіння, й ця спеціальність не виключення.
Здорові стосунки між батьками й дитиною є вкрай важливими, оскільки вони впливають на весь хід життя. У даній статті пані Єлізавета - практичний дитячий психолог Main School, пропонує звернути увагу на ефективні поради, які допоможуть впоратися з найбільш поширеними проблемами виховання
Дбайте не тільки про дитину, але й про себе

Щоб бути найкращими батьками своїм дітям, ми маємо потурбуватися спершу про себе.
Це не егоїзм: щоб допомогти дітям, важливо спершу потурбуватися спершу про себе. Бо якщо ми є виснажені, знервовані та роздратовані – нам буде важко дати відчуття підтримки й безпеки нашим дітям. Це як правило, яке нам нагадують кожен раз у літаку – дорослі мають спершу вдягнути кисневу маску на себе – тож дбаємо про власне психологічне благополуччя – взаємопідтримка, зв’язок з цінностями, інформаційна гігієна, планування дня, фізична активність, сон і здорове харчування, ресурсні активності та ін.
Будьте прикладом для дітей

Діти вчаться життю спостерігаючи за батьками.
Ми щоденно проводимо майстер-класи про те, як долати труднощі, як бути підтримкою, як відпускати те, що від нас не залежить, і фокусуватися на тому, що в наших силах. Як бути стійкими й могти заповнити день змістовними та цікавими активностями. І список цей можна продовжувати й продовжувати…Проте бути прикладом, не означає бути ідеальними – бо якщо ми помилимося, чи зробимо щось не так – ми можемо бути добрим прикладом, як уміти визнати помилку, попросити вибачення, виправити ситуацію.

Не кричіть та не бийте дитину

Спочатку може здаватись, що таке виховання дає кращий результат. Але згодом виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти необхідного результату. Пізніше це приведе до серйозних проблем емоційного характеру та недовіри до вас

Організовуйте поведінку дитини

Спокійна, тверда, ґрунтована на любові та турботі про дитину дисципліна та чіткі правила дає дітям відчуття безпеки та скеровує поведінку в належне русло.
Не топіть дітей у своїй любові

Дозвольте дітям створювати власну історію, хоч і з помилками. Безумовно, усі батьки люблять свою дитину та бажають вберегти її від усіх негараздів, проте важливо довіряти дитині, надати її можливість отримувати власний життєвий досвід та реалізувати саме свої бажання.
Хваліть дитину

Для дитини важливо чути від своїх батьків похвалу, тому важливо говорити хороші та приємні слова за поведінку й тощо.

Висловлюйте свої бажання позитивно

Говоріть дитині чого ви від неї очікуєте, замість того, чого не бажаєте.

Не критикуйте та слухайте чого потребує ваша дитина

Це одна з найважливіших порад для батьків. Намагайтесь уникати монологів з дитиною та вступайте в діалог. Слухайте уважно, що говорить дитина, так ви зможете зрозуміти її страхи, бажання та сумніви. Тим самим зможете її заспокоїти. Візьміть за правило проявляти інтерес до того, що робить ваша дитина. Саме таким чином, дитина зможе вам довіритись та розповісти свої проблеми. Дитині важливо знати, що вона може ділитися почуттями, спогадами, думками, поразками та невдачами – і її почують та підтримують без засудження та критики, порівнянь з іншими.Тому важливо мати спільні заняття і бути разом, щоби дитина мала можливість поділитися.

Читати всі статті блогу