5 практичних навичок, яких варто навчити дитину до 10 років

Останні роки батьки та педагоги приділяли багато уваги розвитку у дітей soft skills - так званих гнучких навичок. Без них складно уявити успішну людину у сучасному світі. Проте, розвиток дитини має бути гармонійним - це один із принципів Main School. Ми переконані, що у всьому повинен зберігатися баланс, тож поряд із критичним мисленням і емоційним інтелектом дитині у повсякденному житті неодмінно знадобляться і практичні навички.

Ми відібрали 5 таких навичок, яких варто навчити дітей до 10 років:
  • робити побутові справи: включати прання, ходити за покупками, зав'язувати шнурки, застеляти ліжко. Дитина має вміти подбати про свої буденні потреби та брати участь у домашніх справах. Це допомагає їй розвивати самостійність, відповідальність і точно стане у пригоді в майбутньому. Крім того, дитина буде розуміти, що ви на неї розраховуєте, довіряєте їй.

  • розуміти, як розвивається і змінюється її тіло. По-перше, це важливо для безпеки, адже дитина, яка знає як функціонує її організм, як про нього піклуватися, які назви мають органи і частини тіла зможе розрізнити випадки сексуального насилля чи маніпуляції стосовно неї, звернутися по допомогу, якщо помітить якісь небезпечні зміни чи ознаки у своєму тілі.
  • знати куди, коли і як звертатися по допомогу. Дитина має знати номери екстрених служб або як вона може їх викликати на телефоні та в яких випадках це робити. Ці знання особливо важливі зараз, коли в Україні триває війна і щодня ми можемо стикнутися з різними небезпеками. Проговоріть із дитиною алгоритми дій у небезпечних ситуаціях, поясніть на конкретних прикладах що і як вона має робити. Зараз існує багато літератури, якою можна скористатися для наглядності. Запитайте дитину, можливо її турбують якісь ситуації, яких вона боїться або які їй незрозумілі.
  • користуватися картою. Вкрай важлива навичка вміти орієнтуватися на місцевості. Якщо у дитини є смартфон, покажіть їй, як користуватися Google Map чи іншим подібним застосунком. Збережіть кілька найнеобхідніших маршрутів, наприклад, від школи - додому, від дому - до вашої роботи, від школи - до бабусі. Поясніть, як можна орієнтуватися в місті без телефона, де подивитися назву вулиці та номер будинку тощо.

  • розпоряджатися фінансами. Фінансова освіта - це розуміння основних принципів використання грошей, вміння контролювати свої витрати та розприділяти залишок коштів. Без цього не обійтися жодній дорослій людині, яка хоче почуватися впевнено і безпечно. На цю тему також є багато хороших книг. Запропонуйте дитині почитати їх разом і спробувати розібратися на конкретних прикладах або зробіть це у вигляді гри.
Навчаючи нового, пам'ятайте, кожна особистість розвивається індивідуально, тому головне - прислухатися до потреб та особливостей саме вашої дитини.
Читати усі статті в блозі