21 листопада Україна відзначає День Гідности та Свободи. Про це поспілкувалися з викладачкою історії пані Тетяною Островською.
Деякі українці були учасниками процесів, про які ви щойно розповіли. Яке значення має такий досвід для суспільства?
Безцінний. Ми двічі відстояли своє право. Ми заявили, що джерело влади - народ і влада повина дослухатись до нас. І це не якась давня історія, це те, що українці пережили. Хтось дивився новини, хтось робив бутерброди учасникам ( за них я особисто дякую), хтось навчився робити коктейлі Молотова...кожен по різному, проте кожен українець відчув це на собі.
Вас, як історика, захоплює можливість дослідити цю подію не за архівними даними, а на власні очі?
Так! 21 листопада я вперше заплела у коси синьо-жовту стрічку. І ці відчуття я ніколи не забуду. Найважчі моменти для України я проживала на майдані з тисячами неймовірно сміливих, свідомих українців. Відчувати як історія твориться твоєї держави навколо тебе і ти є її частиною - безцінно. І не тільки для історика, а для кожного небайдужого українця.
Цей День має виражене політичне забарвлення, як ви вважаєте, про нього слід знати учням?
Звісно. "Якщо ти не цікавишся політикою, це не означає, що політика не цікавиться тобою", - так казав Перикл, давньогрецький діяч. Політика сьогодні у кожному моменті нашого життя, і вона твориться, спираючись на нас з вами!