Наука це нудно? Руйнуємо стереотипи разом з нашим викладачем - дослідником Галиною!

Ми знаємо, що наукою людство займається протягом всієї своєї історії. Тому дуже дивно, що Всесвітній день науки з'явився лише два десятиліття тому - у 2002 році. Започаткували його для того, щоб популяризувати науку в суспільстві.


Серед викладачів "Мейн Скул" є справжній науковець - пані Галина Михайлова.

Детально зі здобутками пані Галини ви можете ознайомитися за посиланнями:


українською та англійською - http://surl.li/aqeki


англійською - https://www.researchgate.net/profile/Halina-Mykhailova


А прямо тут - читайте інтерв'ю з пані Галиною спеціально до Всесвітнього дня науки!

Пані Галино, ви руйнуєте стереотип: вчений, в масовому уявленні, це старий дід, погано підстрижений, в окулярах та незастібнутому халаті... Як так сталося, що ви опинилися в науці?

- Певний проміжок часу уявлення про вчених в мене було таке саме, але насправді все зовсім по-іншому, це необов’язково літня людина, в науці багато молодих людей.
В науково-дослідному інституті я опинилася завдяки університету: прийшла на практику і залишилася.

Скажіть, а, для чого людству - наука? Ми вже опанували електричний струм, навчилися зберігати їжу, щоб не псувалася, втілили використання антибіотиків... Нащо нам зазирати все глибше та глибше?

Ще є дуже багато питань, відповідей на які ми не маємо. А хіба не цікаво дізнатися, яким саме чином відбувається той чи інший процес? Наше життя не стоїть на місці, кожен день створюється щось нове, що, своєю чергою, забезпечує нам комфорт. А для цього необхідно розширювати свої знання, де без науки ніяк не обійтися.

До речі, який винахід ви вважаєте найкориснішим для людства?


- Тут мені складно відповісти, виділити один важко, кожен винахід покращує наше життя в тій чи іншій галузі, якщо його створили – значить він потрібен.


Наука - це складно. Та може порекомендуєте цікаву наукову літературу, яку може зрозуміти масовий читач? Так би мовити, для розширення світогляду.


- Якщо щось захоплює, воно вже не здається складним. Сьогодні наукові знання стають доступні всім. З науково-популярних книжок я можу порекомендувати серію Наука в коміксах Ларрі Гоніка: це серія книжок з різних галузей, де в простій формі подано складні речі, для менших читачів Професор Астрокіт – тут про котика, який з мишею досліджують світ.

Нобелівська премія - найвище визнання для науковця?


- Так, це дійсно одна з найпрестижніших міжнародних премій, присуджують за видатні дослідження, винаходи, значний внесок у розвиток суспільства.

В науковій роботі залучені групи науковців і отримання такого визнання підтверджує, що все робиться з користю.


Ви поєднуєте наукову діяльність та викладання. Робота з дітьми - що це для вас?


Можливість знову трішечки поринути в дитинство, насправді діти – джерело неперервної енергії, працюючи з ними я розумію, що багато речей діти сприймають не так як дорослі, і поставлені задачі вирішуються набагато простіше, ніж здавалося спочатку.Читати всі статті блогу