Ми знаємо, що наукою людство займається протягом всієї своєї історії. Тому дуже дивно, що Всесвітній день науки з'явився лише два десятиліття тому - у 2002 році. Започаткували його для того, щоб популяризувати науку в суспільстві.
Серед викладачів "Мейн Скул" є справжній науковець - пані Галина Михайлова.
Детально зі здобутками пані Галини ви можете ознайомитися за посиланнями:
українською та англійською - http://surl.li/aqeki
англійською - https://www.researchgate.net/profile/Halina-Mykhailova
А прямо тут - читайте інтерв'ю з пані Галиною спеціально до Всесвітнього дня науки!
До речі, який винахід ви вважаєте найкориснішим для людства?
- Тут мені складно відповісти, виділити один важко, кожен винахід покращує наше життя в тій чи іншій галузі, якщо його створили – значить він потрібен.
Наука - це складно. Та може порекомендуєте цікаву наукову літературу, яку може зрозуміти масовий читач? Так би мовити, для розширення світогляду.
- Якщо щось захоплює, воно вже не здається складним. Сьогодні наукові знання стають доступні всім. З науково-популярних книжок я можу порекомендувати серію Наука в коміксах Ларрі Гоніка: це серія книжок з різних галузей, де в простій формі подано складні речі, для менших читачів Професор Астрокіт – тут про котика, який з мишею досліджують світ.
Нобелівська премія - найвище визнання для науковця?
- Так, це дійсно одна з найпрестижніших міжнародних премій, присуджують за видатні дослідження, винаходи, значний внесок у розвиток суспільства.
В науковій роботі залучені групи науковців і отримання такого визнання підтверджує, що все робиться з користю.
Ви поєднуєте наукову діяльність та викладання. Робота з дітьми - що це для вас?
Можливість знову трішечки поринути в дитинство, насправді діти – джерело неперервної енергії, працюючи з ними я розумію, що багато речей діти сприймають не так як дорослі, і поставлені задачі вирішуються набагато простіше, ніж здавалося спочатку.