Що корисного ІТ дає гуманітарним сферам

Світ стрімко розвивається і кожного дня дарує нові можливості. Ще декілька років тому роботи та штучні інтелекти ми сприймали лише як уяву фантастів. А сьогодні вже друкуємо 3Д тканини та будинки. Хоча ще досі є скептики, котрі вважають, що сфера ІТ не настільки важлива, як кажуть.
Погляньмо, що ж корисно ІТ змогла дати гуманітарним сферам, і чим це корисно вже сьогодні?
Медицина

1. 3-D принтер для біологічних тканин
Перспективи біологічних принтерів величезні. Лише уявіть – повнофункціональну нирку, створену з власних клітин пацієнтів. І перші кроки в цьому напрямку вже зроблені.

2. Лікування інсульту нанороботами
Перспективи біологічних принтерів величезні. Лише уявіть – повнофункціональну нирку, створену з власних клітин пацієнтіПричиною інсультів стає блокада кровоносних судин, які доставляють свіжу кров та кисень до клітин головного мозку. Нестача кисню призводить до швидкої загибелі нейронів. Нанотерапія, лікування причини хвороби на молекулярному рівні, вже використовується при терапії інфекційних хвороб та онкології. Тепер дослідники планують створити нанороботів, які розбиватимуть тромби та доставлятимуть ліки безпосередньо до зони інсульту.в. І перші кроки в цьому напрямку вже зроблені.
Культура

Онлайн відвідування музеїв, виставок, галерей
Заклади культури по всьому світові залюбки використовують сучасні технології. Це дозволяє їм відповідати глобальним тенденціям. Головним трендом музейно-виставкових просторів стає інтерактивна взаємодія і когнітивні інструменти, які є точкою дотику між людьми і технологічними компаніями. Музеї тепер можуть оцифровувати свої експонати. І вони стають доступні для онлайн-перегляду. Зараз можна сидячи вдома подивитися колекцій багатьох музеїв і галерей. Це покращує доступність людей до світу мистецтва.
Юриспруденція

Віртуальна юридична практика - це професійна юридична практика, яка існує в Інтернеті, надаючи доступ через безпечний портал і є доступною як для клієнта, так і для адвоката, де сторони можуть отримати доступ до Інтернету. Юридичні послуги надаються в онлайн-режимі за допомогою саме цього методу. Адвокати та їх клієнти мають можливість безпечно обговорювати питання в Інтернеті, завантажувати та передавати документи для перегляду, створювати юридичні документи та здійснювати інші бізнес-операції, пов’язані з доставкою юридичних послуг у безпечному цифровому середовищі. Таке явище зазвичай називають “віртуальною юридичною фірмою”, “веб-практикою закону” чи “онлайн-практикою” відповідно.
Освіта

"Розумні" аудиторії
Самі навчальні заклади перетворяться на «розумні» за допомогою «інтернету речей» – поєднання великої кількості девайсів через інтернет, які зможуть обмінюватися між собою інформацією.«Розумні» аудиторії покращать навчальний досвід студентів: класна кімната, під’єднана до «інтернету речей», зможе адаптуватися до персоналізованих налаштувань для підготовки аудиторії для різних факультетів», – мовиться в статті.Більш того, реєстрація відвідувань студентів також має стати автоматизованою.
Наука

Квантові комп'ютери
Найбільше появи квантових комп'ютерів чекають хіміки. Вони вже передчувають, як будуть з їх допомогою створювати нові молекули.Нові білки для набагато більш ефективних ліків, нові електроліти для акумуляторів, а також сполуки, які зможуть перетворити сонячне світло безпосередньо в рідке паливо.Звичайні комп'ютери не володіють достатньою обчислювальною потужністю для таких технологій, а з появою квантових це стане частиною повсякденного життя вчених-хіміків.Тим часом каліфорнійський стартап Rigetti Computing довів, що квантовий комп'ютер можна використовувати для машинного навчання. Також компанія відкрила доступ до свого квантового комп'ютера Forest, розташованого в хмарі і здатного виконувати розрахунки за допомогою процесора на 19 кубітів. Як видно з перерахованого вище - світ семимильними кроками летить в майбутнє. Нам необхідно тільки встигати поглинати нову інформацію й постійно вчиться новим технологіям. Той, хто не любив навчання, буде жалітись, що навчатись все життя - це жахливо. Але ті, хто бачать перспективи, які відкривають володіння інформацією і навичками - побудують новий світ.А до якої групи людства ви віднесете себе?
Читати всі статті блогу