10 ігор з дітьми під час блекаутів чи повітряних тривог
Через війну й проблеми з електропостачанням нині ми часто залишаємося з дітьми без світла в коридорах чи бомбосховищах.
І якщо ви вже сто разів зіграли в "Крокодила" та "Міста", пропонуємо ще 10 цікавих ігор, які допоможуть відволіктися та згаяти час. У них можна грати як удвох, так і більшою кількістю людей. А головне, для них згодяться підручні предмети, не потрібне освітлення можуть грати як дорослі, так і діти шкільного віку. Тож, читайте й грайте.

Гра 1. Візьміть 10-12 предметів різного розміру та форми (іграшки, фломастери, фрукти тощо) та покладіть їх у господарську сумку для покупок або наволочку чи в будь-яку торбу. Запропонуйте дитині та іншим членам родини заплющити очі та наосліп опізнати рукою у сумці якомога більше предметів. Виграє той, хто відгадає найбільшу кількість речей.

Гра 2. По черзі промовляйте слова "велетні" і "гноми" або "гулівери" й "ліліпути", а гравці мають присідати чи вставати відповідно до названого слова. Темп можна пришвидшувати чи сповільнювати, називати з різною інтонацією, голосніше або тихіше. Якщо хтось помилився і виконав невідповідну дію, то вибуває з гри. Запропонуйте дитині теж спробувати себе в ролі ведучого.
Гра 3. Влаштуйте черепашачі перегони. Учасники мають стати на четвереньки, а ведучий кладе їм на спину подушки. Гравці мають перетнути дистанцію не загубивши свого "панциру". Переможе той, хто дістанеться фінішу найшвидше.

Гра 4. Прикріпіть до одягу учасників рівну кількість звичайних прищіпок для білизни та запропонуйте швидко їх зняти. Переможе той, хто позбудеться прищіпок першим.

Гра 5. По черзі називайте кольори, а учасники мають швидко торкнутися речей цього кольору в кімнаті. Якщо у вас велика родина, можна поділитися на команди та зараховувати бали тій команді, що знаходить річ потрібного кольору першою.

Гра 6. Складіть казку спільними зусиллями, називаючи по одному чи кілька слів по черзі. Тобто, наприклад, перше слово каже мама, далі дитина повторює слово мами й додає своє, тато повторює два раніше сказані й теж додає своє, і так далі. Не забудьте, коли ввімкнеться світло, занотувати вашу казку на згадку.
Гра 7. Ставте прості питання, наприклад, "Хто вміє плавати?", "Хто живе у лісі?", "Що можна готувати?", "Що може стрибати?". Перемагає той учасник, що називає найбільшу кількість варіантів на кожне запитання.

Гра 8. Запропонуйте дітям виконати "спецзавдання", ставши таємними агентами. Наприклад, якомога більш непомітно пробратися у кімнату і щось (заздалегідь домовлене) схопити так, щоб їх не піймали. Призначте комусь роль наглядача, який буде пильнувати агентів.

Гра 9. Загадайте слово, а учасники намагаються відгадати його, ставлячи запитання, на які можна відповісти лише «так» або «ні».

Гра 10. Переміщуйтесь по кімнаті з закритими очима, орієнтуючись тільки на команди партнера по грі (можна давати інструкції — «Вправо», «Вліво», «Прямо», а можна грати мовчки — торкаючись до правого, лівого плеча, спини).

А ще спробуйте до кожної гри, в яку пограєте з цього списку, придумати власну назву.

Читати усі статті в блозі