Що необхідно знати й вміти майбутнім першокласникам?
Чи треба, щоб дитина вміла читати й писати до школи?
Це питання, мабуть, найчастіше ставлять батьки майбутніх першачків. Адже всі ми пам’ятаємо, що початок навчання у школі - це складний і хвилюючий момент, перед яким нервується вся сім’я.

У цій статті ми постараємось дати відповідь на деякі поширені запитання про дошкільну підготовку.

Чи повинна дитина вміти писати і читати перед першим класом?

Насамперед потрібно зрозуміти, що навчити дитину писати й читати - це не означає підготувати її до школи. Як правило, дітям, які уже перед першим класом читають і пишуть, буває скучно на уроках, де інші саме цього навчаються. Так вони втрачають інтерес до школи та навчання. Для того, щоб навчитись читати, писати і рахувати у дітей буде цілий перший клас, тому не слід квапити події.

Чому по-справжньому варто навчити дитину перед навчанням?
 • Комунікувати з однолітками, відстоювати свої права, не ображати інших і не давати ображати себе.

 • Як правильно вирішувати конфлікти.
У будь-якому середовищі, де зростає дитина, їй доведеться зіткнутися з конфліктними ситуаціями, як і з однолітками, так і зі старшими людьми.
Для початку дайте дитині можливість описати конфлікт так, як це виглядає з її сторони, далі знайдіть причину конфлікту, потім постарайтесь допомогти знайти рішення.

 • Стежити за своїм розпорядком дня.
Малий школярик повинен спати не менше 9-10 годин на день. Також дитина має орієнтуватись в часі та у своєму розкладі, розуміти котра зараз година і на коли заплановані прийоми їжі.

 • Самостійно збирати речі до школи.
Дитина має брати участь у збиранні речей та розуміти, які речі належать йому та де вони знаходяться. І краще привчити збиратись звечора, а не зранку.

 • Впевніться, що ваша дитина може залишитись без вас на цілий день.
Слід завчасно подумати над тим, як ви будете підтримувати зв’язок із дитиною, як вона може зв'язатися з вами та в яких випадках вона може це робити. Особливо це стосується тих дітей, які не відвідували дитячий садочок або дитячі групи.


 • Правил безпеки на вулиці та з незнайомими людьми.
Необхідно навчити дитину правильно переходити дорогу та правильно обходити транспорт, що стоїть. Дитина повинна розуміти, що не можна грати з м’ячем, кататися на велосипеді, роликах на проїжджій частині дороги та поблизу неї.
Наголошуйте дитині на те, що не можна розмовляти з незнайомцями на вулиці та йти з ними, сідати в машину, навіть якщо вони запропонують відвезти дитину до мами. Поясніть, що батьки ніколи не пришлють за дитиною чужу людину.
Вчіть користуватися телефоном для виклику служб 101,102,103,104.

 • Елементарні правила гігієни
Переконайтесь, що дитина пам’ятає про те, що потрібно мити руки з милом перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету, після повернення з вулиці.
Також слід навчити дитину не користуватись чужими речами.
Найголовніше, не забувайте, що ваша підтримка для дитини у такий нелегкий період є дуже важливою.

Навчання у школі – це новий і надзвичайно складний етап та пам’ятайте, що у 6-7 років дитинство не закінчується, а ігри все ще мають займати значну частину дозвілля дитини.

Спеціально для майбутніх першокласників у Main School є адаптаційний табір, де діток чекає:
 • Знайомство з учителями, тьюторами, шкільним розпорядком
 • Вправи для комунікації з новими людьми
 • Тренінги для розвитку самостійності
 • Цікаві квести для освоєння в новому приміщенні

Після завершення зміни, батьки отримають вичерпний відгук від психолога про готовність дитини до школи.

Більше дізнатися про адаптаційний табір!

Читати всі статті блогу