Українські команди виступили у Всесвітньому фіналі Олімпіади креативності
«Destination Imagination»
З 20 по 23 травня 2023 року в місті Канзас-Сіті, штат Міссурі (США), проходив Усесвітній фінал Олімпіади креативності «Destination Imagination» 2023.
У заході взяли участь понад 500 команд із 13 країн світу, зокрема дві з України. Загалом Global Finals зібрав більше ніж 3000 учасників, 1000 тренерів команд і представників афілійованих організацій. Українські команди вдруге в історії представляли країну у Всесвітньому фіналі.
На церемонії відкриття п’ятитисячна аудиторія аплодувала Україні, а команди «Блискавки» (ліцей «Main School», м. Київ) і «Вибух» (НВК № 143, м. Київ) з гордістю несли прапор нашої держави.

«Всі люди, яких ми зустрічали, були нам дуже раді, вболівали за нас і допомагали в усьому, за що я їм безмежно вдячна. Емоції, які я отримувала під час усієї події, — це щось нереальне!» — ділиться Дінара Ісмаілова, учасниця команди «Вибух».

Щоби представити свої розв’язання у Всесвітньому фіналі, українським командам довелося подолати низку викликів, адже через війну Україна стала єдиною країною, де Олімпіада креативності проходила онлайн.

Міжнародні експерти та глядачі були вражені креативністю, командною співпрацею, нестандартним мисленням, високим рівнем навичок розв’язування складних завдань, які продемонстрували наші команди.

У Всесвітньому фіналі «Destination Imagination» команда «Вибух» посіла 8-ме місце серед команд художнього виклику. До слова, це вперше українська команда ввійшла в десятку на офлайн-олімпіаді. А команда «Блискавки» посіла 19-те місце серед команд наукового виклику.


«Я зустрів дуже класних людей і, хоча моя команда не зайняла першого місця, отримав незабутні враження, які назавжди залишаться зі мною!» — коментує свою участь у Global Finals 2023 учасник команди «Блискавки» Даниїл Усик.

Головною метою програми «Destination Imagination» є «пробудження в представниках молодого покоління потенціалу майбутніх інноваторів, готових до співпраці». Як зауважує афілійований директор програми DI в Україні Василь Дунець, «Олімпіада креативності “Destination Imagination” спрямована не на порівняння себе з іншими, а дає можливість порівняти свої навички й здібності на початку та в кінці сезону і побачити своє зростання та прогрес».

Участь у Всесвітньому фіналі «Destination Imagination» — це незрівнянний досвід не тільки для дітей, а й для педагогів.

«Ви отримаєте шалену мотивацію, побачивши на власні очі грандіозний масштаб цього найбільшого у світі фестивалю креативності. Це приголомшливий квест, під час якого у вас не буде жодної вільної хвилини, натомість кожна мить буде сповнена здивування, захвату, бажання навчитися, потреби обійнятися з новими друзями...» — говорить тренерка команди «Вибух» Ольга Морозова.

Всесвітній фінал «Destination Imagination» — це також чудова нагода побачитися з давніми друзями та знайти нових. Українські команди нарешті наживо зустрілися з командою «7 Directions of Chaos» (Джакарта, Індонезія), яка брала участь у V Всеукраїнській олімпіаді креативності.

«Участь у Всесвітньому фіналі — це більше ніж просто участь в олімпіаді. Це спілкування та обмін досвідом з учасниками з різних країн світу. Такий захід дає можливість нашим дітям розширити межі своїх поглядів та уявлень, подивитися на речі під іншим кутом», — ділиться Анна Широкова, тренерка команди «Блискавки».

Учасники команд «Блискавки» й «Вибух» зустрілися з «командами-близнюками» зі штату Мічиган, а також поспілкувалися з іншими командами з різних країн світу, розповіли про те, як в умовах повномасштабної війни навчаються діти в Україні.

Нагадаємо:
За умовами Міжнародної освітньої програми «Destination Imagination» команди-переможці, які отримують найбільшу кількість балів у своєму командному виклику та віковому рівні на національній олімпіаді, здобувають право представляти свою країну в Global Finals. Після завершення V Всеукраїнської олімпіади креативності, яка тривала з 3 по 25 березня 2023 року, таке право отримали 9 команд.
Зокрема, команди «Блискавки» (ліцей «Main School», м. Київ), «Вибух» (НВК № 143, м. Київ), «CRYSTAL» і «Mozgo Builders» (КПНЗ «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради, м. Кам’янське) завзято розпочали підготовку до участі у Всесвітньому фіналі. На жаль, через певні виклики в процесі підготовки команди з міста Кам’янського не змогли взяти участь у Всесвітньому фіналі.