Кібермафія
у школі main school

Наш світ вже давно став електронним.

Ми всі маємо у власності мобільний телефон. Дехто – планшет чи ноутбук. У когось вдома стоїть персональний комп’ютер. Всі ці пристрої допомагають нам вирішувати гігантську кількість задач.
Ми можемо купувати речі, замовляти їжу, обирати найкращі місця в театрі, планувати подорожі та, звісно, спілкуватися. Кордони держав – бюрократична формальність. Перебуваючи в Києві чи в Торонто ми комфортно ведемо бесіду із співрозмовниками в Делі та Празі. Це нам дозволяють робити технології.


Але, на жаль, не всі учасники електронної екосистеми поводять себе згідно з етичним кодексом та використовують сучасні пристрої на користь людству. Є такі, хто чинить шкоду у віртуальному світі, такий вид правопорушень прийнято називати кіберзлочинністю.

Мейн Скул – ІТ-ліцей, тому про кібербезпеку ми дбаємо дуже ретельно. Наші уроки контролюються досвідченими викладачами, а для навчання онлайн ми розробили цифровий етикет.


До Всесвітнього дня безпечного інтернету ми провели гру Кібермафія, в якій головним антагоністом був Комп’ютерний Вірус, а прислужували йому нечемні Тролі та нав’язливий Спам. Під час гри ми змогли обговорити питання захисту приватної інформації, анонімність в соціальних мережах, дали пропозиції як протидіяти кібербулінгу та яким чином можна убезпечитися від фішингу даних.

Всі поради зібрали в спеціальний буклет, який отримав кожен учасник гри.

Читать все статьи в блоге