Запис з блогу

Home / Блог / Як зацікавити дитину більше читати влітку? 5 практичих порад для батьків!

Як зацікавити дитину більше читати влітку? 5 практичих порад для батьків!

Літо - час відпочинку і розваг для всіх школярів. Та більшість батьків переймаються про те, що дитина забуде все вивчене раніше і відвикне від навчання. Чи ще страшніше: забуде, як читати і навіть писати! Звичайно, у кожній справі головне - практика. Тому ми вирішили зібрати для вас 5 порад, аби принаймні читання було для вашої дитини звичною, легкою та приємною справою.


Отже, 1. Читайте дитині вголос.

Знайдіть 10 хвилин упродовж дня, аби почитати уривок із книжки дитині під час сніданку чи перед сном. Це займає зовсім мало часу, а дитина тим часом не лише "уловить" сюжет, а ще й запам'ятає деталі і навчиться сприймати текст на слух краще.


2. Використовуйте іграшки.

Варіант, який викличе у вас сумнів, зате у дитини - купу позитивних емоцій! Наприклад, використовуйте під час читання пальчиковий театр, аби "оживити" події у книжці, привернути увагу малюка і зробити процес читання легким і радісним.


3.Імітуйте голоси та не будьте банальними.

Ваша задача - показати дитині, що читання - це не одна із форм знущань вчителів над учнями. Читання - це процес, який може допомогти відпочити, переключити увагу, врятувати від поганого настрою і подарувати новий, дивовижний світ. Вам доведеться увімкнути всю свою акторську сторону, але воне того варте.

4. Перетворіть читання на звичку.

Наприклад, заведіть правило - кожного дня після прогулянки ви приділяєте читанню 20 хвилин (так, не лише дитина). Цей спосіб підійде також і для тих батьків, хто мріє читати більше, але ніяк не знайде для себе вільного часу. Дитина вам обов'язково нагадає про вашу домовленість!

Також увечері можна обговорювати прочитане та влаштовувати справжні дискусії! Дайте дитині можливість висловити свою думку та віднесіться до цього з повагою. А якщо ваше чадо дізналось щось нове із прочитаного - порадійте за неї! Таким чином ви підтримаєте процес читання та закріпите позитивне відношення дитини до цього.

5. Приклад!

Усім відомо, що діти беруть приклад не з наших слів, а з наших справ. Саме тому говорити про користь від читання і читати самому - це дві різні речі! Намагайтесь приділяти читанню більше часу, якщо вам це подобається, звичайно. Та показуйте своїм прикладом, як отримуєте позитивні емоції від книжки або що нового ви дізнались із статті чи навіть маленького допису у соціальних мережах. Адже це - також читання!

Бажаємо вам читаючих діток та веселих літніх канікул!

За матеріалами: http://litosvita.com