ЗНО 2022 в умовах війни

У зв'язку з воєнним положенням в Україні, питання щодо проведення ЗНО постало досить гостро. Адже воєнні дії збільшують загрозу безпеки для молоді та унеможливлюють проведення повноцінного та рівного в умовах оцінювання для всіх. Саме тому Верховна Рада України затвердила зміни щодо проведення ЗНО у 2022 році.

Формат ЗНО 2022

Цього року ЗНО відбудеться у спрощеному форматі.

Для випускників розробили національний мультипредметний тест (НМТ) з трьох предметів: українська мова, математика та історія України.

Завдань з української літератури не буде.

Яким чином проводитиметься тестування

Національне мультипредметне тестування проводитиметься очно в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах. НМС проводитиметься онлайн –режимі. Загальна кількість завдань мультипредметного 60. Учасники мають з ними впоратися за 120 хвилин. Учасники НМС повинні будуть прийти до назначеного місця та скласти іспит. Тестування не буде проводиться в один день і час, та варіанти відповідей будуть щоразу різними. На проходження іспиту випускники матимуть мінімум 10 днів.
Безпека під час проведення НМТ

Під час повітряної тривоги проведення НМТ буде призупинено, а випускники повинні будуть перейти у безпечне місце. Після закінчення тривоги учасники повернуться до тестування.
Яким чином здавати МНС для тих, хто закордоном

Випускники мають можливість скласти МНС закордоном у столиці держави, в якій перебуває учень. Також розглядається можливість організувати проведення зовнішнього незалежного оцінювання при посольствах України закордоном.
Вступна кампанія у ВУЗи

Механізм вступу до закладів буде такий самий, єдина відмінність сертифікатів про проходження ЗНО буде не чотири, а три.Також, для вступу абітурієнти мають написати мотиваційний лист, де зазначається з яких причин вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну навчальну програму конкретного університету.

При вступі під час воєнного положення мотиваційний лист матиме вищу цінність, адже ймовірність того, що кількість вступників з однаковими балами зросте.

Читати всі статті блогу