Запис з блогу

Home / Блог / Чому альтернативні школи стають популярними?

Чому альтернативні школи стають популярними?

Багато хто згадує шкільні роки з жахом. Несправедливість викладачів, застарілі методи навчання, обстановка на уроках та навіть отримувані знання, - все це викликало бажання втекти зі школи якомога швидше.З часом ситуація не змінилась. Саме тому батьки зараз замислюються про перехід на інші, альтернативні варіанти навчання. Одним із таких видів навчання є альтернативні школи.

Програмування для дітей
Альтернативний, значить інакший?

Уявіть школу, в якій кожній дитині надається свобода вибору. Можливість обрати навчальні дисципліни, відпочити від робочого процесу та отримати знання цікавим, незвичайним способом. Звучить неймовірно, адже так?Альтернативна школа підтримує індивідуальність кожної дитини і дає навички, необхідні для життя в сучасному світі. В той час як звичайна, загальноосвітня – надає лише безліч неструктурованих знань, які взагалі рідко стають в нагоді.

Очевидно, що більш важливим є вміння: презентувати себе в суспільстві, розподілити свій час, ставити цілі і досягати їх, працювати в команді, розвивати свої сильні та слабкі сторони та, головне – вірити в себе.
Також альтернативні школи не оцінюють дітей звичним способом, а помилки – не привід лаяти та карати дитину. Такий підхід дозволяє дитині зрозуміти, що помилка – це лише частина шляху.

Альтернативна освіта
А як же державні стандарти?

Звичайно, для здачі ЗНО та вступу у вузи України шкільна програма просто необхідна. Питання лише в тому, яким чином цю програму надати дітям. Альтернативні школи розробляють власну навчальну програму, яка відповідає державним стандартам. Інакше кажучи, в програмі наявні основні шкільні предмети, однак вони доповнені і суттєво трансформовані відповідно спрямованості школи.

Main School, наприклад, робить акцент на інформаційних технологіях. При цьому усі дисципліни пов’язані між собою і вивчаються комплексно. Це допомогає дитині всебічно розвиватись та краще запам’ятовувати пройдений матеріал.

Альтернативна освіта

І це все?

Насправді, кожна альтернативна школа має особистий підхід до викладання предметів та виховання дітей.
В Main School головним є саме дитина та її гармонійний розвиток. Ми віримо, що всі діти талановиті та мають право на самовираження.

Інформаційні ж технології (зокрема програмування, робототехніка) особливо важливі в сучасному світі. Адже більшість перспективних професій – це спеціальності з IT-сфери. Саме тому нахил в нашій школі саме на IT. Але мистецтво, мови та фізична активність також мають місце бути.

Робототехніка

Як обрати альтернативну школу?

В першу чергу необхідно опиратись на побажання дитини. Визначте, який напрямок їй цікавий (можливо, мови або програмування) та шукайте школу, відштовхуючись від цього. Якщо ж ви поки не визначились з напрямком, спробуйте відвести дитину на пробні уроки з різних сфер. Спробувавши, ви зрозумієте, до чого є хист у вашої дитини і які заняття їй до вподоби.

Обов’язково відвідуйте дні відкритих дверей та заходи, які допоможуть ближче познайомитись зі школою та дізнатись про її концепцію. Обов’язково зверніть увагу на те, як в школі відносяться до дітей та яку навчальну програму пропонують.

Намагайтесь спілкуватись з дитиною частіше та цікавитись її думкою. Лише разом у вас вийде обрати школу, в яку захочеться повертатись знову і знову!