Статеве виховання дітей. Це не лише про секс, а про безпеку, здоров’я і стосунки.

Часто ми чуємо про те, як важливо дбати про своє здоров’я, сон та інформаційний детокс. Та складовими здоров’я є не лише загальноприйняте фізичне здоров’я, важливим є також ментальне та сексуальне.
Рано чи пізно молодь відкриває для себе світ інтиму та сексуальності .
Поки батьки та вчителі соромляться говорити на цю тему, діти шукають інформацію в інтернеті.
Однак у мережі на них чекають здебільшого спотворені факти і порнографія, а на вечірках – венеричні хвороби чи залицяльники з поганими намірами.

Практично кожен 10 підліток, який мав секс, визнав віком сексуального досвіду – 12 років. Також багато підлітків нехтують контрацепцією.
Для порівнянння: у Нідерландах середній вік сексуального дебюту становить 18,1 року, а рівень підліткової вагітності один із найнижчих у світі – 5 випадків на 1000 дівчат.

  • Статеве виховання – це не лише про секс, а про безпеку, здоров’я і стосунки. Головне, щоб інформація була надана згідно віку.
Для порівнянння: у Нідерландах середній вік сексуального дебюту становить 18,1 року, а рівень підліткової вагітності один із найнижчих у світі – 5 випадків на 1000 дівчат.
Саме Нідерланди вважаються найуспішнішою країною у реалізації ініціативи щодо статевого виховання – курс інтерактивний і на уроках немає заборонених тем, а також в країні доступні безоплатні контрацептиви до 21 року.
Також можна повчитися у скандинавських країн – у Швеції сексуальна освіта впроваджена із дитячого садочка.

  • Українці підтримали петицію від 9 лютого 2023 року про обов’язкове статеве виховання в школах
Натомість навчальний предмет «Сексуальна освіта», як обов’язковий, у закладах загальної середньої освіти не вивчається. Натомість елементи комплексної сексуальної освіти включені в зміст обов’язкових навчальних предметів («Основи здоров’я», «Біологія», «Громадянська освіта») та факультативних курсів.

В ЮНІСЕФ переконують, що сексуальне виховання – це не лише про секс, а про широке коло питань, що цікавлять дитину на етапах дорослішання. Вже в дошкільному та молодшому шкільному віці діти мають вивчати своє тіло.

  • Статеве виховання допомагає дітям та підліткам розуміти, що сексуальність є природним аспектом людської існування.

Це навчить, як встановлювати стосунки зі своїми партнерами та іншими людьми. Йдеться про навички комунікації, здатність розуміти та поважати інші точки зору.
Загалом сексуальне виховання допоможе дітям підготуватися до дорослого життя, де вони зможуть приймати важливі рішення про своє здоров'я та взаємини з іншими.

  • В Ліцеї «Main School» урок Social включає розділ Статеве виховання, що охоплює 5-11 класи
Тематика тем актуальна для сучасних дітей та підлітків: міжстатева комунікація, вікові та фізіологічні зміни, гігієна, запобігання секстингу, тощо. В рамках цього розділу запланований ряд МК для батьків «Психосексуальний розвиток дитини», мета якого сприяти підтримки просвіти дітей зі сторони дорослих, сприяти всебічного розуміння вікових змін та потреб дітей та підлітків.

Читати усі статті в блозі