Про суперсилу та гендерні особливості

До Міжнародного дня жінок та дівчат в науці хочемо поговорити про гендерні особливості.

Відповідає та дає розуміння науковиця, викладачка біології та хімії

пані Олександра Пилипчук.

-Пані Олександро, чи дійсно стать впливає на розумову діяльність?

Наприклад, існує впевненість, що мозок чоловіка більш пристосований до науки, а жіночий, скоріш, до співчуття…

-Чи різний чоловічий і жіночий мізки?

Так, це правда, але багато хто далі не продовжує думку про те, що справа лише в масі… Та якщо піти ще далі, то виявиться, що маса не важлива, важливе співвідношення об'єму мозку до об'єму всього тіла. І, звісно, різниця в масі ніяк не впливає на те, щоб людина була емпатичною чи більш схильною до точних наук. Головне - ваш вибір.
-До речі, для чого ми досі є різностатевими? Та чи можлива еволюція людини в одностатеву істоту, враховуючі досягнення сучасної науки в сфері організації продовження роду людського?

Роздільностатевість - це реальне досягнення еволюції. Наприклад, у рослин ми досі зустрічаємо пристосування проти самозапилення та несумісність генів пилка і маточки з однаковими ДНК. Чому це погано? Це зменшує генетичну пластичність і різноманітність, виникає більша ймовірність летальних/шкідливих мутацій.

-Чи можемо ми еволюціонувати в цей бік?

Мені здається, ні, еволюція більш логічна і послідовна, ніж ми можемо собі уявити, вона вже з'ясувала, що краще для людини в плані виживання виду і передачі ДНК.

-З ваших уроків ми знаємо, що до складу живої клітини входять різні хімічні елементи. Як суттєво вони відрізняються у жінок та чоловіків?

Хімічні елементи і їхній масовий вміст у чоловіків і жінок однаковий. Більше різниця скоріше буде між дуже худою та дуже повною людиною.
-Пофантазуймо, але в науковому підході. Якщо б ми генетично створювали чоловіка та жінку із однією найвидатнішою рисою, такою собі суперсилою, якою би вона була?

В мене є дві омріяні суперсили - телепорт і фотосинтез. Якби людина вміла фотосинтезувати, ми б менше часу витрачали на приготування їжі та її поглинання, культ їжі просто б зник. Але це справді лише фантазія. Фотосинтезувати можуть лише ті організми, у яких є хлоропласти - зелені частини клітин, здатні перетворювати воду і вуглекислий газ під дією Сонця собі в глюкозу. А от телепорт - справа техніки і розвитку науки, в це можна повірити. Декілька років тому в адронному колайдері успішно зробили телепорт фотона (частинка світла).

-Пані Олександро, а все ж таки, особисто вам, є різниця кого навчати – хлопців або дівчаток?

Мені немає різниці, кого навчати, - хлопців чи дівчат. Але обожнюю навчати тих, хто хоче бачити світ більшим, зрозумілішим і яскравішим. Іти - й бачити під ногами не траву, а представника родини Осокові. Я називаю це 4Д-світ!

Читать все статьи в блоге